Túlfeszültség elleni védő aljzatcsíkok vagy aljzatadapterek - védelem, amely megtérül
Az internet már nem működik? Vagy a tévé nem kapcsol be zivatar után? Nem számít, hogy a munkahelyén van, otthonról dolgozik, vagy csak pihenni és élvezni szeretné a szabad estéjét. Nagy a bosszúság utána, amikor az elektromos készülékek tönkremennek az úgynevezett túlfeszültségek miatt. Ezenkívül a biztosítótársasággal is tisztázni kell, hogy egyáltalán fizetnek-e a kárért. A túlfeszültség okozta károkra nem mindig terjed ki a háztartási vagy lakástulajdonosi biztosítás.
A megoldás nagyon egyszerű: túlfeszültség-védelemmel ellátott hálózati csatlakozó és túlfeszültség-védelmi adapterek. A többszörös túlfeszültség-védelemmel ellátott konnektorcsíkok csökkenthetik a feszültségcsúcsokat, így a csatlakoztatott eszközök nem károsodnak. Kerülje el az elektromos készülékek károsodását túlfeszültség elleni termékekkel!
Mik azok a túlfeszültségek?
Túlfeszültségnek minősül minden olyan feszültség, amely rövid időre meghaladja a hálózati feszültség határértékét. Túlfeszültségek azonban nemcsak a 230 V-os (normál háztartási hálózati feszültségű) hálózatban fordulhatnak elő, hanem a telefon- vagy antennavezetékeken keresztül is elérhetik a csatlakoztatott eszközöket. A túlfeszültségek először az érzékeny rendszerrészeket érintik. Az áramköri lapok, alaplapok, hálózati kártyák stb. apró elektronikus áramkörei nem képesek megbirkózni a további áram- és feszültségcsúcsokkal. Hatékony védelem nélkül a túlfeszültségek tönkreteszik a csatlakoztatott eszközök áramköreiben lévő érzékeny elektronikus alkatrészeket.
A túlfeszültségek oka lehet például erős motorok, hegesztőberendezések vagy más nagy elektromos készülékek kapcsolási impulzusai is. A legveszélyesebb okok a közvetett villámlás által kiváltott nagyon magas feszültségcsúcsok. Ezek a védtelen elektromos készülékek biztonságos végét jelentik. A túlfeszültségek közvetett villámcsapásokon keresztül is hatalmas áramerősséggel jutnak be az elektromos hálózatba, vagy a telefon- és antennavezetékeken keresztül elérik a számítógépes rendszereket, video- és hifiberendezéseket, és megfelelő védelem nélkül tönkreteszik ezeket az eszközöket.
Miért olyan fontos a túlfeszültség-védelem?
A túlfeszültség és az elektromágneses áramcsúcsok elleni védekezés olyan készülékvédelmi termékekkel oldható meg, amelyeket az áramellátás (aljzat) és a készülék közé kell bekötni.
A védőelemek, például a varisztorok és az ívoltó berendezések gondoskodnak arról, hogy a veszélyes túlfeszültségek a másodperc tört része alatt levezetésre kerüljenek a földelésen keresztül, így a károsító hatású nagyfeszültségek nem juthatnak el a védett készülékekig.
Mi kizárólag olyan nagyteljesítményű modulokat alkalmazunk, amelyekből számos termék állítható össze. A védelmi fokozatok átgondolt kiválasztása révén minden igényhez tudunk megfelelő terméket kínálni. A brennenstuhl® maximálisan 120 000 Amper összegzett levezetési áramerősségig abszolút csúcsteljesítményt kínál.
- A villámcsapások túlfeszültséget okozhatnak az elektromos hálózatokban, ami kárt tehet a csatlakozott elektromos készülékekben, pl. kávéfőzőkben, hűtőgépekben, televíziókban, internet routerekben és számítógépekben.
A nyári hónapokban a villámcsapás veszélye sokkal magasabb, mint télen.
- Az elmúlt években a háztartásokban jelentősen megnőtt a drága elektromos készülékek száma a magánháztartásokban. Továbbá az elektromos készülékek egyre kisebbek és nagyobb teljesítményűek lesznek, így érzékenyebben reagálnak a túlfeszültségekre.
- Ha az olyan elektromos készülékek, mint a televízió, a számítógép, vagy a konyhai készülékek villámcsapás és túlfeszültség miatt károsodnak, az nagy pénzügyi kárral és utólagos mérgelődéssel járhat. Túlfeszültség-védelemmel a végkészülékek számára veszélytelen szintre csökkenthetők ezek a túlfeszültségek.